top of page

כלים פדגוגיים ללמידה מתוקשבת

 קידום תהליכי הוראה, למידה והערכה המפתחים אוריינות טכנולוגית ודיגיטלית המותאמת למאה ה-21 ולתפקודי לומד בדגש על טיפוח לומד עצמאי.

סביבת ענן לחינוך Google

סביבת הענן לחינוך של Google (G Suite for Education) ) מאפשרת לקיים תהליכים מתקדמים של הוראה, למידה והערכה מכל מקום, בכל זמן ובכל אמצעי קצה.

חומרי הדרכה והטמעה ליישומי Google Classroom

Google Classroom הוא סביבת ניהול למידה . הכלי מאפשר למורה למשב את התלמידים באמצעות ציון ומשוב מילולי. (בשלב זה אין לתת ציונים באמצעות הכלי). כל כלי Google הנמצאים בדרייב (Google Docs, Sheets, Slides, Forms ו- Google Sites וכד) ישרתו אתכם בבניית המשימות ויצורפו אל הקלאסרום באופן ישיר.

אקדמיה ברשת - לוח שידורים

"אקדמיה ברשת" תוכנית המקיימת שידורים אינטראקטיביים בהנחיית מיטב המומחים ואנשי האקדמיה  התוכנית מונגשת לאלפי תלמידים, עובדי הוראה והורים בכל המגזרים ובכל שכבות הגיל במרכז ובפריפריה  ומקדמת חדשנות פדגוגית-טכנולוגית.

 

 MOOC בבתי ספר - קורסים מקוונים למורה ולתלמידים

Massive Open Online Course) MOOC ) הוא קורס המתנהל בסביבה מקוונת, פתוחה ורבת משתתפים. תלמידים בליווי מוריהם נרשמים לקורס אקדמי בלמידה מרחוק המופעל על ידי אחת מהאוניברסיטאות המובילות בעולם (כגון MIT, סטנפורד, פרינסטון, יל, הרווארד, דיוק). בישראל הצטרפו למיזם זה מוסדות אקדמיים ובכללם האוניברסיטה העברית בירושלים, הטכניון, האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת תל אביב.

 

מאגר סרטי קולנוע

מאגר סרטים מוסדר להקרנת סרטי קולנוע בכיתות הלימוד. השירות מאפשר צפייה במאגר של מאות סרטים באמצעות מחשבים ומקרנים הנמצאים בכיתה.

 

מרחב מלווה מקצוע - למידה דיגיטלית בבית ספר

מרחב מלווה מקצוע הוא סביבה דיגיטלית אישית לארגון, לתכנון ולניהול של ההוראה הלמידה וההערכה, בעבור הכיתה. המרחב מציע דגמי הוראה חדשניים המשמשים כצירים מארגנים: אוריינות מידע ומדיה, למידה מבוססת פתרון בעיה, למידה מבוססת משחק, חשיבה עיצובית, למידה מבוססת תופעות.

 

שיעורים פרטיים ברשת

שיעורים פרטיים ברשת ללא תשלום, לתלמידי כיתות ז'-י"ב במקצועות מתמטיקה, לשון, אנגלית, עברית וערבית . השיעורים ניתנים אחר הצהריים. ניתן להזמין שיעור פרטי באורך מלא (כ-50 דקות), להשתתף בשיעור קבוצתי או לקבל תמיכה בעת הצורך בשיעורי הבית (כ-15 עד 20 דקות) לאחר המתנה בתור. לקראת בחינות הבגרות מתקיימים מרתונים מרוכזים.

 

למידה שיתופית

מציאת שותפים או חברים ללמידה שיתופית. כל מורה או בית ספר יכול להצטרף, למצוא התאמה, להתנסות בפעילות שיתופית קצרה או ארוכה או להצטרף לתוכניות מובנות בארץ ובעולם. הלמידה השיתופית תותאם לגיל התלמידים, לתחום הדעת או לנושא הנבחר.

משימות אורייניות מתוקשבות

תלמידים המשתתפים בבחינה מתוקשבת צריכים להתמצא בסביבת הבחינה ולתפעל אותה, להכיר את ארגון הדף ואת מערכת הסימנים המוסכמים ולדעת מה כל סימן מייצג ומה תפקידו בבחינה.

בשנים האחרונות תלמידי ישראל משתתפים בתהליכי היבחנות מתוקשבת. מבחנים אלו מאפשרים דרכי הערכה עדכניות הכוללות גירויים עתירי מדיה. באמצעותם אפשר להעריך ידע ומיומנויות הקשים להערכה דרך הבחינות הרגילות המסורתיות. בחינות מתוקשבות דורשות מהלומדים מיומנויות וכישורים הנדרשים לתפקוד במאה ה-21.

קל לי בדיגיטלי

קל לי בדיגיטלי הוא מיזם לשליחה ישירה של פעילויות דיגיטליות למורים באמצעות קבוצות ואטסאפ. הפעילויות עוסקות בחגים ובאירועים מיוחדים בשנה ואפשר להתאים אותן לכל תחום תוכן.

 

סביבת ענן לחינוך –Microsoft office 365

סביבת הענן לחינוך Microsoft 365 מאפשרת לקיים תהליכים מתקדמים של הוראה, למידה והערכה מכל מקום, בכל זמן ובכל אמצעי קצה.

 

מאגר כלים דיגיטליים

מאגר כלים לשימוש בתהליכי הוראה-למידה, להשבחת תהליכי הוראה, למידה והערכה ולפיתוח מיומנויות וכישורים של אוריינות דיגיטליות במאה ה-21

כל הכלים הדיגיטליים פתוחים לכול חינם!

bottom of page